פירוק מכוניות ישנות בישראל

תניח שאתה לא צריך את המכונית שלך היום. ותניח, כפי שזה קורה, שאדם זר באזור שלך צריך מכונית. האם תהיה מוכן להשכיר אותך? גדל תמונה זו

מין / ניו יורק טיימס כמה עסקים הזניקו מכונת שיתוף, כולל , , להוטות להתבר בעלי רכב עם שוכרים בדרך זו. להשתמש בנוסחות שונות, אך בעלים המשתתפים לקבל, באופן כללי, כשני שלישים מהכנסות השכירות. פירוק מכוניות אומר בעלים של סדאן בגודל בינוני, מהדגם אחרון שמשכיר רכב לתקופה של 10 שעות בשבוע יכולים לצפות כדי לנקות כ -3,000 דולרים לשנה.

פירוק מכוניות ישנות מדריך אותנו לאתר פירוק רכבים היום!

התשלום לפי השעה לשכור רכב, כולל ביטוח, ממוצעי . מכוניות ישנות יותר יכולות לרוץ קטן כמו 3 דולרים לשעה. דגמים משוכללים יותר יכולים לרוץ הרבה יותר גבוהים – אומר שיש טסלה שהולכים עבור לשעה.

שיתוף מכונת  נותר בשלב הניסוי, אותו ניתן למצוא בסן פרנסיסקו וכמה מקומות אחרים. יש לו עוד דרך ארוכה לעבור לפני שהוא הופך את המקבילה האוטומטית של , סיפור ההצלחה המפתיעה לשיתוף של שטח בדירות ובתים.

שלבי קלארק, מייסד , שבסיסה בסן פרנסיסקו, אומר שמשקיעים פוטנציאליים שלו היו מודאגים מכך שהבעלים יפחדו למסור את רכבם לזרים. כדי לטפל בזה, הוא מצביע על , ואמר, "לתת לאנשים לישון בסלון שלך הוא הרבה יותר מחדירה למרחב האישי שלך מאשר לתת למישהו להשתמש במכונית שלך."

כל הללו מציעות כיסוי הביטוחי שלהם לשוכרים שלהם, שאמור להרגיע את הבעלים בקלות. אבל רק שתי מדינות – קליפורניה ואורגון – העבירו חוקים כדי להבהיר שבעל לא יסבול כל השלכות צריך שוכר מכונת שיתוף יש תאונה, אומר רוברט ג פסמור, מנהל בכיר של פוליסת פרט בנכס הנפגע מבטחי האיגוד של אמריקה.

"בכל המדינות האחרות פירוק מכוניות, עמימות משפטית נשארת", הוא אומר. "אם צריך להיות מעורב שוכר בתאונת דרכים קשה במדינות אלה, הקורבן יכול להיות צפוי ללכת אחרי כל מסיבה אפשרית, כולל בעל הרכב".

גם כדי להפיג את הדאגות של בעלי רכב, את רשומות הנהיגה של שוכרים נבדקות על הפרות חמורות אחרונות.

עושה את זה קל להתחיל: משתתפים משתמשים בפייסבוק הכניסות שלהם, ובעלים יכולים לשלוט שמשכיר את המכוניות שלהם.

"ראינו בעלים רבים קמים ישר לנקודה של ההשכרה הראשונה ומהססים, כאילו הוא עומד בקצו של צוק," אומר סם זייד, מנכ"ל "אנחנו רוצים שאנשים יוכלו להתחיל בעדינות, אולי להשכיר רק  של , ולא דורש שום טכנולוגיה." בעלים הידות אישית את המפתחות לשוכר – נוחות גדולה אם הבעלים לא אכפת לפגוש כל שוכר , בכל פעם – ושוכרים משלמים עבור הגז פירוק מכוניות.

מתקין חומרה בכל מכונית כדי לשלוט בנעילת הדלתות. קורא כרטיס חכם הוא רכוב מאחורי השמשה הקדמית, והוא לוחץ שוכר הכרטיס מפני הזכוכית להיכנס אליו. מפתחות ההצתה תלויים על ההצתה, ולכן ניתן לשכור הרכב פעמים רבות מבלי שיטריח את הבעלים. בנזין מופיע כעת בדמי השכירות, אך אומרת שוכרים ישלמו על זה בעתיד.

חומרת  כוללת גם מקלט GPS וחיבור סלולרי, כך תמיד יודעת את מיקומו של הרכב, כמו גם כיבוי מרחוק שמונע גניבות רכב.

החומרה עולה על 500 דולרים, מתקינה אותה בחינם. מר קלארק מצפה לכך שלא יצטרך להתקין אותו בעתיד. הודיע על שותפות עם חטיבת של ג'נרל מוטורס, המאפשר למצוא שוכרים, מילואים והנעילה מכוניות עם הטלפונים הניידים שלהם באמצעות מערכת הותקן מראש.

, שהחל בינואר, דורש רוב המכוניות יש חומרה כמו זה של , ומציע כמה תכונות אחרות לניטור אבטחה של שוכרים, כמו חיישן לאיתור בלימה או סימני הגרירה פתאומית. מי לא אוהב פירוק מלגזות ?

, בעלים לשלם 249 $ עבור התקנה של החומרה הנדרשת עבור רוב המכוניות, כמו גם תשלום חודשי $ 2.99 לשירות חשוף עצמות שנועל ופותח את הרכב. שני בעלים ושוכרים יכולים לשלם דמים אופציונליים עבור דוחות ושירותים נוספים.

אומר שיש 536 מכוניות הפועלות בסן פרנסיסקו וסן דייגו ו80 משתמשים בטא בפורטלנד, אורגון יש 200 מכוניות בסן פרנסיסקו ובבוסטון, חדשים שנפתח יש 60 פירוק מכוניות וארבעה אופנועים באזור מפרץ סן פרנסיסקו.

, גרסה ארגונית של שיתוף מכונית שהחלה בשנת 2000, יש לו התחלה חדשה. הוא מציע מקומות איסוף מפוזר באופן נרחב לאנשים שרוצים לשכור רכב לפי שעה או היום. יש יותר מ -9,000 כלי רכב בארצות הברית, קנדה ובריטניה: רבים מהם על או בקרבת קמפוסים. אבל הם בבעלות , ולא על ידך או השכנים שלך. מקבלת רכב חדש שהשכיר אותם, בדיוק כמו שהרץ ואוויס לעשות. אם אתם מחפשים טרקטורונים לפירוק תתקשרו עכשיו!

סטארט אפ החדשות יותר לומר שיתוף  הוא אופציה ידידותית לסביבה משום שהיא מאפשרת לרכב קיים לשמש באופן מלא יותר. כמובן, מכונית יש תוחלת חיים של כל כך הרבה קילומטרים בלבד. שיתוף רכב, הגורם ליותר קילומטרים שמדדו על שעון, בהכרח ממהר היום שבו רכב חייב להיות מוחלף.

החדשות מדגישות גם את הדרך בה הם הופכים לעסקה אחרת לא אישית אישי. "אנחנו רוצים להזכיר לשוכרים שהרכב לא שייך לרץ, אולם פירוק מכוניות," בשלבים קלארק אומר. "כאשר שוכר עושה הזמנה, הם רואים את תמונתו של בעל ואת הרישום הוא 'המיני של השלבים'".

שיתוף הרכב הוא רק צורה אחת של "צריכה משותפת", אמר כנף המגושמת שמקיפה את המרחב של שיתוף והוא נפוץ להציע ציווי אידיאולוגי או מוסרי לשתף בדברים נוספים. מי יודע? בעתיד, שיתוף מכונית עשוי להיות כל כך מקובל שסופו של דבר אנחנו יכולים לחזור לעידן עתיק שכאשר נהגים מורשים לנהוג למעשה מיעוט כלי רכב מורשים.

×
דילוג לתוכן